Meža futbols tiek spēlēts ar futbola bumbu speciāli ierīkotā trasē mežā. Dalībniekiem aptuveni 800 m garajā trasē, jāizvairās no ceļā sastopamajiem šķēršļiem, kas dažviet izvietoti, lai kavētu virzību uz vārtiem, un jācenšas bumbu raidīt 17 dažādās vietās izvietotos futbola vārtiņos. Meža futbola apmeklējums iepriekš jāpiesaka pa tel. +371 29647718 vai +371 26370740!


Spēles noteikumi:

·     Spēles mērķis ir ar iespējami mazāku sitienu skaitu trāpīt bumbu vārtos. Spēlē ir 17 vārti, spēli uzvar tas, kurš iziet visus vārtus ar kopumā mazāku sitienu skaitu.

·     Par katru veikto sitienu jāveic atzīme spēles kartītē, maksimālais sitienu skaits spēlētājam uz vieniem vārtiem ir 10. Ja vārtu gūšanai nepieciešami vairāk par 10 sitieniem, tad tos drīkst veikt, taču tie nav jāfiksē kartītē.

·     Vārtu guvums tiek ieskaitīts, ja bumba šķērso vārtu līniju arī tad, ja tā nepaliek vārtos.

·     Katrā spēles nogrieznī pirmais sitiens jāizdara no starta laukuma, turpmākie sitieni jāveic no tās vietas, kur bumba apstājas.

·     Sitienus spēlētāji izdara pamīšus.

·     Ja bumba nokļūst tādā pozīcijā, no kuras nav iespējams izdarīt sitienu, veicot papildus ierakstu kartītē, bumbu drīkst pārvietot sānis, bet nedrīkst to nest tuvāk vārtiem.

·     Veicot divus papildus ierakstus kartītē, bumbu drīkst atgriezt atpakaļ iepriekšējā sitiena pozīcijā.

·     Ja sistā bumba saskaras ar iepriekš izspēlētu bumbu vai vairākām bumbām, tad izkustinātās citu spēlētāju bumbas jānovieto atpakaļ tajā vietā, kur tās sākotnēji bija apstājušās, bet bumba, ar kuru tās tika izkustinātas, jāspēlē no tās vietas, kur tā apstājusies.

·     Ja bumbas nostājas traucējoši spēlētājam izdarīt sitienu, citi spēlētāji savas bumbas var īslaicīgi noņemt, pēc sitiena novietojot tās atpakaļ tajā pašā vietā.

·     Spēle notiek mežā, tāpēc ieteicamais apģērbs ir garās bikses un slēgti apavi.

·     Maksa par bumbas nozaudēšanu – 10 eiro.